Цікаво знати


Цікаві заповіти.



Найнепристойніший в історії заповіт залишив швець із Марселя. Зі 123 записаних у ньому слів 94 неможливо вимовити навіть у відносно пристой­ному суспільстві.
Найкоротший заповіт написав банкір із Лон­дона. Він мав три слова: «Я повністю розорений».
Найдовший заповіт склав Томас Джефферсон — один із батьків-засновників Сполучених Штатів. Вказівки щодо майна перемежалися в документі з міркуваннями про історію Америки. За цим запо­вітом спадкоємці Джефферсона отримували свої долі спадку тільки за умови, що відпустять на волю всіх своїх рабів.
Найобразливіший заповіт. Один середньовічний фермер залишав 100 ліврів своїй дружині, але на­казав, якщо вона вийде заміж, додати ще 100 лів­рів, мотивуючи тим, що бідоласі, який стане її чо­ловіком, ці гроші знадобляться. На жаль, у ті часи розлучатися було заборонено.
Історично найкорисніший заповіт залишив Вільям Шекспір. Він виявився досить дріб’язковим, тому зробив розпорядження щодо всього свого май­на, починаючи з меблів і закінчуючи взуттям. Запо­віт — це мало не єдиний незаперечний документ, що доводить існування Шекспіра.
Найскладніший для розуміння заповіт було скла­дено лаборантом знаменитого фізика Нільса Бора. У документі було так багато спеціальних термінів і складних фразеологізмів, що для його розшифру­вання довелося викликати лінгвістів.
Найбільша наявна сума, яка коли-небудь запові­далася однією людиною. Генрі Форд заповідав роз­ділити 500 мільйонів доларів серед 4 157 навчаль­них закладів і благодійних організацій.
Найвідоміший заповіт залишив Альфред Нобель. Документ було оскаржено родичами. Вони отримували тільки півмільйона крон, а залишок 30 мільонів – було віддано на організацію знаменитої Нобелівської премії.
(Підготовлено за матеріалами сайту www.ostriv.in.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар